PODSUMOWANIE 13 KOLEJKI

• autor: rafi85, 2015-11-03 10:29

W 13 kolejce kibice na wszystkich stadionach obejrzeli 26 goli, co daje średnią 3,250 na mecz. Gospodarze odnieśli cztery zwycięstwa. Dwukrotnie drużyny podzieliły się punktami, Goście natomiast zdołali odnieść dwa zwycięstwa. Węgierka i Hetman wygrywają w meczach na szczycie. Tęcza i PRO-100 odbijają się od dna.

ŁĘK OSTRÓW 4:2 KS SZÓWSKO

0:1 Krystian Wysocki 15'

0:2 Paweł Jaworski 25-k'

1:2 Jacek Blok 48'

2:2 Marcin Broszko 52'

3:2 Patryk Duda 60'

4:2 Michał Suchy 70'

Łęk w drugiej połowie był zabójczo skuteczny i z dwubramkowej przewagi gościom pozostawił tylko wspomnienie. Spory udział w zwycięstwie gospodarzy można przypisać sędziemu głównemu, który w kontrowersyjnych okolicznościach ukarał czerwoną kartką zawodnika z Szówska.

KS WĘGIERKA 1:0 DĄB DOBKOWICE

1:0 Bartłomiej Fedor 52'

Hit kolejki nie był zbyt obfity w bramki, a gospodarze wciąż mogą pochwalić się statystykami na własnym stadionie. Gości skarcił najlepszy strzelec ligi Bartłomiej Fedor, który tym razem pojawił się na placu gry w roli jokera i zapewnił gospodarzom komplet punktów.

LKS MANASTERZ 1:1 BŁĘKITNI PEŁKINIE

1:0 Mariusz Kipczak 20'

1:1 Sebastian Babiś 56'

Błękitni wywieźli po wyrównanym spotkaniu punkt z trudnego terenu w Manasterzu. Gospodarze dość szybko strzelili bramkę w pierwszej połowie, a goście równie szybko odpowiedzieli w drugiej.

HETMAN LASZKI 3:1 LKS DUŃKOWICE

1:0 Robert Mazur 20'

2:0 Robert Mazur 35-k'

2:1 Dawid Piwowar 60'

3:1 Mateusz Czerwiński 65'

Starcie Hetmana z Duńkowicami, które było jednym z najatrakcyjniejszych spotkań tej kolejki padło zasłużenie łupem gospodarzy. Pewne prowadzenie do przerwy sprawiło, że nawet bramka kontaktowa strzelona przez przyjezdnych nie pozwoliła na wywieźienie choćby punktu z obiektu nowego wicelidera.

VICTORIA KIDAŁOWICE 2:2 CZARNI PAWŁOSIÓW

1:0 Maciej Bichajło 28'

1:1 Radosław Wańkowicz 39'

2:1 Krystian Gawura 43'

2:2 Łukasz Walczak 70-k'

Emocji nie brakowało w derbowym pojedynku Victorii z Czarnymi. Kibice obejrzeli zacięty mecz w którym za każdym razem kiedy Victoria obejmowała prowadzenie Czarni potrafili skutecznie odpowiedzieć.

FREDRO SUROCHÓW 0:2 PRO-100 WIETLIN

0:1 Marcel Surmiak 25'

0:2 Patryk Socha 70'

Beniaminek z Wietlina odniósł bardzo ważne zwycięstwo w wyjazdowym meczu w Surochowie. Dzięki temu jego sytuacja w tabeli nieco się poprawiła i pozwala patrzeć trochę bardziej optymistycznie w przyszłość. Całkowicie odmienne nastroje panują w drużynie gospodarzy, której sytuacja staje się powoli dramatyczna.

BŁĘKITNI RUDOŁOWICE 1:3 ŁĘG ŁOWCE

0:1 Paweł Walerianowicz 6'

1:1 Kamil Adamarek 15'

1:2 Ireneusz Skrzypek 19'

1:3 Myron Vano 62'

Dość niespodziewanie Łęg poradził sobie z Błękitnymi. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale szybko odpowiedzieli gospodarze i doprowadzili do wyrównania. Kolejne bramki strzelali jednak już tylko przyjezdni i to oni na koniec cieszyli się ze zwycięstwa.