Aktualności

WIELKIE DERBY NA REMIS

• autor: rafi85, 2015-04-14 12:25

BŁĘKITNI RUDOŁOWICE 1:1 SYRENKA ROŹWIENICA

W derbowym spotkaniu pomiędzy Błękitnymi Rudołowice, a Syrenką Roźwienica zgodnie z przewidywaniami emocji i walki nie brakowało. Sam mecz był jednak średnim widowiskiem i ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.

W pierwszych minutach meczu lepiej prezentowali się gospodarze derbowego pojedynku, ale nie stworzyli sobie właściwie żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Po kwadransie gra nieco się wyrównała, a obie drużyny oddały w końcu pierwsze swoje  godne odnotowania strzały. Pierwszy zrobił to Łuc, kiedy po uderzeniu z rzutu wolnego piłka o metr minęła cel. W odpowiedzi Olcha po indywidualnej akcji zmusił do interwencji bramkarza gospodarzy. Chwilę później składną akcję Syrenki powstrzymał w ostatniej chwili jeden z obrońców gospodarzy.

Po przerwie mecz był jeszcze bardziej wyrównany, a na boisku oprócz twardej i momentami nieustępliwej walki kibice mogli zobaczyć kilka ciekawych akcji. Po kilku nieudanych próbach strzałów z jednej jak i z drugiej strony nadeszła 70 minuta spotkania, kiedy stadion w Rudołowicach na chwilę zamarł. Bramkę po ładnej zespołowej akcji strzelił Kurasz, który zamienił dobre dośrodkowanie ze skrzydła na gola. W 76 minucie powinno być 1:1, ale Kucab w sytuacji sam na sam z Adamarkiem popisał się kapitalną interwencją. W 84 minucie w dość kontrowersyjnych okolicznościach sędzia podyktował rzut karny na korzyść gospodarzy, za zagranie piłki ręką na strzelonej z bardzo bliskiej odległości. Do piłki podszedł Łuc i pewnym strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania.

Był to mecz bardzo trudny, fizyczny w którym obie jedenastki pokazały wielkie zaangażowanie i ambicję godną meczów derbowych. Z przebiegu meczu wynik remisowy wydaje się być jednak dobrym i sprawiedliwym wynikiem. Niestety nie udało się dowieść bardziej korzystnego wyniku do gwizdka kończącego spotkanie, ale warto mieć na uwadze to jak cenny w końcowym rozrachunku może się okazać ten jeden punkt zdobyty na tak trudnym terenie.